czwartek, 08 kwietnia 2010

Wiecie jaki jest sposób na wiosenny nastrój? Pozytywnie kolorowe prezenty, które sprawiają, że wiosna wydaje się być naprawdę blisko. Zawsze znajdzie się ktoś komu chętnie sprawię małą przyjemność: siostra, przyjaciółka, mama. A kiedy jest mi już naprawdę źle, także sobie kupuję coś co cieszy wzrok.


Zasady są proste:

1) Prezent ma być absulutnie bez okazji.
2) Najlepiej nie drogi.
3) Powinien być kolorowy i kojarzyć się z wiosną.
4) Wręczaniu towarzyszy filiżanka pysznej kawy w mojej ulubionej knajpce.


Proste? A efekt murowany!


Najczęściej wybieramy przedmioty, które w jakikolwiek sposób kojarzą się ze słońcem, ciepłem i odpoczynkiem.

Album do zdjęć - motylek

album do zdjęć

"Schrup mnie!" - miska na płatki

schrup mnie

Doniczka "Mega filiżanka"

doniczka mega filiżanka

Gigantyczny Kuban!

gigantyczny kuban

23:40, pogotowie-prezentowe , Prezenty
Link Komentarze (1) »
środa, 07 kwietnia 2010

Jak co roku, pod przewodnictwem World Health Organization, 7 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Zdrowia. Tym razem pod hasłem "Człowiek i miasto".

światowy dzień zdrowia


Przebieg tegorocznych wydarzeń, związanych z Światowym Dniem Zdrowia, koncentruje się na problemach zdrowotnych, wynikających z postępującej urbanizacji. Statystyki WHO pokazują bowiem, iż już w roku 2007 ludność miejska przekroczyła 50 proc., a przed 2030 rokiem co szósta osoba mieszkać będzie w dużej aglomeracji. Rozbudowa dużych miast ma istotny wpływ na środowisko naturalne i jego niszczenie, m.in. zmniejsza się dostępność wody pitnej. Wzrasta natomiast przestępczość, ilość wypadków i dostępność używek, takich jak tytoń, alkohol i narkotyki.

Zobacz także: Zdrowe Prezenty

Akcja "Człowiek i miasto" ma za zadanie wypromować, m.in.:

  1. Planowanie urbanistyczne skupione na zwiększeniu bezpieczeństwa, udostępnieniu służb medycznych, zwiększeniu dostępności różnorodnych form aktywności psycho-ruchowej i zdrowej żywności;
  2. Podnoszenie warunków bytowych mieszkańców miast poprzez lokalizowanie domów w miejscach bezpiecznych, zapewnienie wody pitnej i kontrolę zanieczyszczeń;
  3. Zdjęcie z pakietu promocyjnego Światowego Dnia Zdrowia / Fot. World Health Organization- przystosowanie miast dla wszystkich, niezależnie od wieku i sprawności;
  4. zwiększanie świadomości społecznej i udziału mieszkańców w życiu miasta i procesie decyzyjnym;
  5. zabezpieczanie miast i ich mieszkańców przed potencjalnymi kataklizmami i innymi sytuacjami kryzysowymi, m.in. poprzez umieszczanie szpitali w miejscach bezpiecznych i łatwo dostępnych i zwiększanie odpowiedzialności społecznej.

Zobacz także: Zdrowe Prezenty

Do tegorocznej akcji przyłączyło się już 1300 miast z całego świata. Wśród Polskich miejscowości, biorących udział w obchodach (od 7 do 11 kwietnia), znalazły się: Warszawa, Łódź, Lisków, Częstochowa i Ruda Śląska.

23:46, pogotowie-prezentowe , Dni świąteczne
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23